Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu

2024-2025. nevelés év

Április

Ez a hónap a várva várt megújulás ideje. Megérkeznek a fecskék, és a rég nem látott vándormadaraink. A kis bárányok is vígan ugrándoznak a gyenge, ízes füvet kínáló réten.
A mi Nyuszikáink, Micimackóink, Pillangóink és Katicáink is a egészséges megújulással kezdték a hónapot az Egészség hét keretében, amely alkalomból számos oldalról vizsgálták az egészség megőrzést, egészséges táplálkozást. A szülők közös játékdélutánon, illetve gyermekorvosi előadáson vehettek részt. 
A tavasz legjelentősebb ünnepe, amikor a természet újjászületését ünnepeljük a Húsvét, amelyet projekt keretében dolgoztak fel csoportjaink. 
A húsvét utáni kiemelt időszak a fenntarthatóság jegyében a zajlott Föld napja, amikor is a beporzóink támogatására és udvarunk szépítésére, tavaszi munkálatokba fogtak a csoportok az kiskertek rendezésével, ültetésekkel. 
A hónap végén készülődtünk az édesanyák ünnepére, illetve a hónap utolsó napján május fát állítottunk a gyermekekkel. 
 

Március

A nap első tavaszi sugarai feléled a természet, így a beporzó rovarok is. 
Ezen alkalomból, óvodánk nagycsoportosai ellátogattak a beporzók napjára az Astríceum múzeumba, ahol a méhek és más beporzók jelentőségével ismerkedhettek
meg. 
Március 15. Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc ünnepe alkalmából a gyermekek kilátogattak Gábor Áron szobrához, ahol közös emlékezéssel ünnepelték a nemzeti ünnepünket. 
A Víz világnapja kiemelt jelentőségű zöld ünnep, amely a vizeink tisztaságának óvására és a víz takarékosságra hívja fel a figyelmünket. 
A fenntarthatóság jegyében a Pillangó csoportban Romsics Anita a "Fenntartható fejlődés" munkaközösség vezetője tartott szakmai bemutatót az egybegyűlt kollégáknak. 
Március végén az iskolák kinyitották kapuikat, ezért két iskolába is sikerült ellátogatni a nagycsoportosainknak: Belvárosi Iskola és a Nagyasszonyunk Katolikus Inézmény által szervezett Mesetúrára. 

Február

Február 2-án kibújt a maci a barlangjából és gyorsan vissza is iszkolt, ezzel jósolva, hogy hosszú lesz a tél. 
Február 20-án, került sor a farsangi mulatságra, amely napon Rózsás Viktória előadását hallgattuk meg. 
A maci jól tette, hogy visszabújt, mert a Kisze -báb égetéssel sikerült csak elűznünk a telet, amelyre február 28-án került sor. 

Január

Januárban a karácsonyi időszak lezárása után a tél örömei kerültek előtérbe.
Óvodánk nagycsoportosai múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt, ahol megismerkedhettek a Vízkereszti népszokásokkal, hagyományos ételekkel. 
A hónapban kiemelt jelentőségű volt a madarainkról való gondoskodás, ezért felelevenítettük a madarakról szóló ismereteinket.  
A téli örömöknek is hódolhattunk, a leesett hóban játszottunk.

December

Mozgalmas volt a karácsonyi ünnepkör a Zöldfa utcai Óvodában. 
A hónap elején a Mikulást vártuk a gyermekekkel. Ennek keretében nagycsoportosaink a Zeneiskola által szervezett "Évszaknyitogató" eseményen vettek részt.  
December 6.-án egy kis Mikulás koncertet hallgattunk a gyerekekkel a Hoppárézi Gyerekzenekar előadásában, utána pedig megérkezett a nagy szakállú Mikulás, aki cukrot, diót, mogyorót hozott a kis csizmákba. 
A következő héten minden csoport mézeskalácsot készített, illetve elültettük a Luca-búzát is, amely a néphagyomány szerint jóslásra használnak. 
A nagycsoportosaink ellátogattak a Viski Károly Múzeumba, ahol a környék népszokásaival ismerkedhettek meg. 
A karácsonyi ünnepségre december 17.-én került sor, amely alkalomból minden csoport készült egy kis műsorral a meghívott vendégeknek. 
 

November

"Itt van az ősz, itt van ujra,
S szép, mint mindig, énnekem.
Tudja isten, hogy mi okból
Szeretem? de szeretem."
/Petőfi Sándor/
November igazán őszi hónap volt. A fák ledobták lombkoronájukat, s elszenderültek, ez pedig remek alkalom volt, hogy gyermekeink a levelekkel, termésekkel alkossanak és játsszanak.
A munka jellegű tevékenységek gyakorlására is lehetőségünk nyílik ilyenkor a falevelek gereblyézésével. A hónapban kikerültek a madáretetők is a fákra, így gondoskodunk a madarainkról.  
Novemberben első felében Márton-napi néphagyományokkal foglalkoztunk. 
A nagycsoportosaink ellátogattak a Nebuló EGYMI által szervezett érzékenyítő napra, ahol megtapasztalhatták, hogy a látás-;hallás- és mozgássérült embereknek milyen eszközeik vannak, játékos keretek között megtapasztalhatták, hogy milyen nehézségekkel kell megküzdeniük.
A hónap vége felé a Visky Károly Múzeum, múzeumpedagógiai foglalkozásán a Nyuszi csoportosok megtudhatták hogyan zajlik egy disznótor, és hogyan készül a kolbász. 
 

Október

Az intézményünk számára kiemelt jelentőségű a fenntartható fejlődés, ami átszövi a mindennapjainkat. 
A hónapban az állatok világnapja, mint zöld ünnep kiemelten fontos, nem csak a csoportszobákban emlékeztünk meg róla, hanem a szülőkkel karöltve támogattuk az Összefogás az Állatokért Közhasznú Alapítványt .
Október az idősek hónapja, ezért hagyományainkhoz híven idén is megrendeztük a Nagyszülők napját. A csoportok ajándékkal, illetve a gyerekek által készített süteménnyel várták a nagyszüleiket a kézműves, játékos délutánra. Kiemelten figyeltünk arra, hogy a természetes anyagok mellett, újrahasznosított elemeket is felhasználjunk. Ezeken túl részt vettünk a Liszt Ferenc AMI zenei évszaknyitó programján is. 
Óvodánkba látogatott a Magyar Vöröskereszt Hősképző programja is. 
A hónapot a már hagyománnyá vált Tök jó! projekttel zártuk. A szülők támogatásával a tökökkel játékosan tanultunk, és végül a nagyobb takarmány tököket kifaragtuk.  
 

Szeptember

Szeptemberben megkezdődött az új nevelési év, 
A nyuszikák nagycsoportosok lettek, ezért már a második héten nagy útra keltek. Útra keltek Micimackókkal, messze ballagtak, az nagy Múzeumba siettek. 
Láttak ott csodát, szüreti varázslatot, hogy lesz a finom gyümölcsből édes must.   
Ki bátor volt, és erős, meg is próbálta a nehéz feladatot, s szomjan ne maradjanak kik munkálkodtak, meg is kóstolhatták az édes nektárt. 
A mobilitás hét is ebben a hónapban került megrendezésre, amelyen első alkalommal fotó pályázatot hirdetett az intézményünk, amely városi szinten mozgatta meg a szülőket és gyermekeiket. 
A rajz versenyen a Nyuszi csoportba járó Mácsai Níla, II. helyezést ért el, gratulálunk neki! 
A "Zsuzsa óvónéni" paprika futáson is részt vettük, a Csajda kertben futottunk. 
A hónapot a népmese napja zárta, amelyen hagyományosan az óvodapedagógusok játszották el a "Farkastanya" című magyar népmesét, amelyet egy közös táncmulatság követett. 
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean eleifend mollis nulla nec condimentum. Ut metus velit, feugiat sit amet sem nec, pulvinar iaculis justo. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Ut fermentum ante sem, quis hendrerit metus ullamcorper quis. Nunc convallis tempor diam vitae dictum. Praesent ornare sem et odio laoreet consectetur. Etiam fringilla risus sed porttitor commodo.