Kalocsa Város Óvodáiért Alapítvány

6300 Kalocsa, Szent István kir. u.19.

Adószám: 18352735-1-03

Tisztelettel köszöntöm óvodai honlapunk látogatóit!
A Kalocsa Város Óvodáiért Alapítvány Elnökeként néhány gondolattal ismertetem az Alapítvány működését, és eredményeit.
1997-ben 9 magánszemély, főként óvodapedagógus úgy határozott, hogy az oktató-nevelő munka, valamint a gyermekek személyiség fejlesztésének támogatására alapítványt hoz létre. Ők biztosították az Alapítvány indulásához szükséges összeget. Így jött létre a Kalocsa Város Óvodáiért Alapítvány.
Célja, hogy a Kalocsa városában felnövekvő óvodás korú gyermekek testi és szellemi fejlődéséhez és fejlesztéséhez, képességeik kibontakoztatásához elengedhetetlenül szükséges, a kor követelményeinek megfelelő, magas szintű óvodai, intézményi feltételek biztosítását szolgáló kezdeményezéseket támogassa.
2003-ban az Alapítvány elnyerte a közhasznúsági fokozatot, s ettől az évtől az alapítvány fogadja a SZJA 1%-os felajánlásait és az egyéb pénzbeli támogatásokat.
2022-ben az Alapítvány alapító okiratának módosításával új célok fogalmazódtak meg:

- esélyegyenlőség biztosítása minden gyermek részére
- óvodai kirándulások, rendezvények támogatása
- kiemelkedő munkát végző óvodai dolgozók elismerése
- alapellátáson túli fejlesztések anyagi fedezetének biztosítása
- nevelési-oktatási feltételeinek javítása
- idegen nyelvi oktatás
- számítástechnikai alapok oktatási feltételeinek megteremtése
- az óvodás gyermekek egészséges életmódjához, sportoláshoz szükséges eszközök biztosítása

Az eredményesebb működés érdekében pályázat figyelő és segítő szakember támogatja munkánkat.

Nyertes pályázataink voltak többek között:

Nemzeti Együttműködési Alap szakmai  pályázata:

NEA-UN-13-SZ-0805 pályázat:             717 000 Ft

Nemzeti Tehetség Program

NTP-OTKP-17-0165  pályázat:                           550 000 Ft

Előadói művészeti szervezetek támogatása:

EMT-TE-B-D-20-0191                               3 000 000 Ft

Nemzeti Együttműködési Alap működési pályázatai

2011 év óta  új kezdeményezésként Katalin napi jótékonysági bált szervezünk, az óvodák, a bölcsőde dolgozói, a szülők és baráti társaságok részére.

Az itt befolyt összeget kiegészítve az SZJA 1 %-os felajánlásával karácsonyi játékok vásárlására fordítottuk, mellyel szebbé varázsoltuk gyermekeink óvodai karácsonyát.
Továbbá a szülők, nagyszülők és az érdeklődő támogatók részére az idei évben (2023-ban  immár 9. alkalommal kerül megrendezésre ) a „Tavaszi Jótékonysági Koncert”, melyen a Liszt Ferenc Zeneiskola fúvós zenekara, valamint óvodás gyermekeink kedves kis műsorral készülnek. Az itt befolyt összeget az óvodák eszközállományának fejlesztésére fordítjuk.
Nagy öröm számunkra, hogy városunk minden óvodája viseli a „ZÖLD ÓVODA” címet.
Alapítványunk kuratóriumának tagjai önkéntes munkájukkal aktív segítői a városi szintű „Zöld Jeles Napok” program sorozatnak.
(Autómentes Nap, Szép verssel a környezetünkért, Gyermeknap, Madarak és Fák napja)

Zöld Óvoda logó
Alapítványunk elnökeként, a tagokkal együtt, a sikeresebb cél, a gyermekek szebb és jobb jövőjéért dolgozunk.

Temesváriné Bánfalvi Tímea
(Az Alapítvány elnöke)